Jednostki napędowe Iveco

, Leszek

Iveco Założona w 1975 i będąca w rękach koncernu FIAT firma Iveco jest producentem szeregu nowoczesnych jednostek napędowych. Motoryzacja stanowi pasję Włochów, a ich sektor motoryzacyjny należy do niezmiernie znaczących w Europie i na Globie.

Jako producent ciężarówek i autobusów firma Iveco tworzy w szczególności wielkie silniki przeznaczone do napędu takich pojazdów. Z konstruowanych w Iveco silników korzysta nie jedynie ich wytwórca lecz również niezależne przedsiębiorstwa, nie tylko ze specjalizacji samochodowej bowiem silniki te pracują nie tylko w autokarach oraz pojazdach ciężarowych ale także np. na statkach, w ciągnikach rolnych lub w agregatach prądotwórczych. Główny aspekt wytwarzania obejmuje jednak silniki do własnych aut ciężarowych oraz autobusów. Silniki Iveco należą do kilku linii różniących się przede wszystkim przeznaczeniem. Do aut lekkich dedykowane są jednostki napędowe Iveco SOFIM. SOFIM to założony w latach siedemdziesiątych z joint venture francusko-włoskiego producent silników, który potem został włączony do firmy Iveco, a aktualnie znajduje się w ramach koncernu FIAT. Jednostki napędowe Iveco SOFIM umieszczane są przede wszystkim w samochodach Iveco Daily czy FIAT Ducato, jakkolwiek stosowane były także w autach Peugeot, Citroen i Renault, które były zgodnymi konstrukcjami.

Czytaj dalej

Media papierowe

, Leszek

czcionki Mimo tego, iż obecnie Internet jest głównym sposobem dostępu do wszelkich informacji, czy to rekreacyjnych czy również biznesowych, stale występują gałęzie gospodarki dla jakich odpowiednie jest zastosowanie materiałów publikowanych w ich zwyczajnej komunikacji z klientem. Wychodzi to między innymi z faktu nieznacznej jak do tej pory inwigilacji Internetu przez niektóre kategorie wiekowe ludzi, którzy mogą stanowić grupę docelową konkretnej firmy, a także nietypowych warunków danej akcji promocyjnej.

Przykładowo otwierając nowy sklep na Śląsku znamienne jest, że witryna internetowa jest znaczącym fragmentem procedury promocyjnej sklepu, jednakowoż nie możemy odwlekać aż rozniesie się wieść o jego utworzeniu. Konieczne jest momentalne rozpropagowanie takiej wiadomości, a pozycjonowanie, chociaż naturalnie ewidentne zmusza do oczekiwania na efekty oraz nie wyróżnia określonego sklepu, a tylko pozwala na dostrzeżenie przez szukających sklepów w ogólności. Znacznie obrotniejszym w takim przypadku wybiegiem na rozpropagowanie marki jest kolportaż broszur drukowanych. To tymczasowa i przyspieszona kampania wszelako broszura papierowa szerzy zadowalającą ilość wiadomości umożliwiających na zidentyfikowanie nowej firmy.

Czytaj dalej

Po co mi smartwatch?

, Leszek

Czas stanowi pewną ze zmiennych, jakim niewątpliwie wszyscy muszą ulec. Wszyscy narzekają jak niebywale im go brakuje. Ĺťycie przyspiesza, wydarzenia zachodzą w gwałtownym tempie, zaś natłok wiadomości trafiających do naszych umysłów z wszelkich stron pogłębia to poczucie.

Do niedawna zegarek był podstawowym narzędziem służącym do odmierzania czasu. Popularność telefonów komórkowych spowodowała, że wyparto z publicznej świadomości potrzebę korzystania z zegarka. Dużo łatwiej jest jednak mieć przy sobie pojedyncze urządzenie mające dużo różnych funkcji aniżeli zespół urządzeń wykonywających zbliżoną rolę.

Czytaj dalej

Puzzle Phone

, Leszek

Mimo rosnącej mocy obliczeniowej procesorów nie wyhamowuje postęp w dziedzinie projektowania smartfonów. Cykl życia smartfona jest coraz krótszy, producenci wypuszczają nowe modele w coraz krótszych odstępach czasu. Z ekonomicznego punktu widzenia jest to uzasadnione, w końcu firmy te mogą generować zyski jedynie przez zwiększoną sprzedaż, dlatego starają się skusić nabywców do jak najczęstszego kupowania nowych modeli. Z punktu widzenia ekologii powoduje to niestety coraz większe kłopoty związane z koniecznością recyklingu coraz większych gór elektrośmieci oraz zapotrzebowaniem na metale rzadkie wykorzystywane w produkcji.

Od jakiegoś czasu już zaistniała idea smartfona modularnego, w którym w łatwy sposób można wymienić jedynie niektóre części na nowsze. Pomysł podchwycił już jakiś czas temu Google, a ostatnio głośno robi się o fińskim start upie Puzzle Phone. Finowie mają wiele zasług w dziedzinie projektowania telefonów, a upadek Nokii pozostawił spore kadry inżynierów, którzy próbują szczęścia w innych przedsięwzięciach.

Czytaj dalej